Artykuł: Soudabond Turbo - klej z błyskawicznym chwytem początkowym

Soudabond Turbo - klej z błyskawicznym chwytem początkowym

O jakości prac budowlanych i wykończeniowych decyduje nie tylko ich efekt końcowy, ale również czas poświęcony na realizację całego przedsięwzięcia. Z pomocą kleju Soudabond Turbo osiągniemy zamierzone rezultaty w ekspresowym tempie.

Soudabond Turbo jest błyskawicznym, wysokowydajnym klejem poliuretanowym z szerokiej oferty firmy Soudal, przystosowanym do aplikacji pistoletem. Znajduje on szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, dekoratorskich i montażowych, wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, zarówno w pionie, jak i poziomie. Soudabond Turbo ma wyjątkowo szybki chwyt początkowy, który daje gwarancję pewnego wstępnego mocowania i umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów już po 15 minutach. Skraca o 30% czas montażu materiałów dekoracyjnych i izolacyjnych. Gotowy do użycia po wymieszaniu zawartości puszki – nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.

Właściwości kleju Soudabond Turbo 

  • Szybki chwyt początkowy – pewne wstępne mocowanie, dalsza obróbka klejonych elementów jest możliwa już po 15 minutach.
  • Wysokowydajny – do 14 m2  (przy aplikacji ścieżki o średnicy 30 mm).
  • Tiksotropowy – nie spływa z powierzchni pionowych.
  • Zapewnia najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną.
  • Doskonała przyczepność do typowych podłoży budowlanych, również wilgotnych: betonu, cegły, płyt gipsowo-kartonowych,  drewna i materiałów drewnopochodnych, metali, wielu tworzyw sztucznych (z wyjątkiem PE, PP i PTFE).
  • W razie potrzeby daje się malować typowymi  farbami.

Zastosowanie kleju Soudabond Turbo 

  • Mocowania lekkich elementów dekoracyjnych i wykończeniowych (listew, kasetonów, rozet itp.) do ścian i sufitów.
  • Klejenie płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy,  płyt dekoracyjnych drewnopochodnych i z tworzyw sztucznych, blach, itp.  do wszelkich typowych podłoży  budowlanych.
  • Mocowanie płyt i paneli izolacyjnych z różnego typu polistyrenu,  poliuretanu, pianek fenolowych (PUR, PIR, XPS, EPS, PF) oraz wełny mineralnej i korka do betonu, cegły, kamienia, drewna i metali (na przykład przy wygłuszaniu i ocieplaniu kontenerów, garaży itp.
  • Elastyczne połączenia elementów w konstrukcjach poddawanych wibracjom.
  • Klejenia kształtek z ceramiki porowatej i betonu komórkowego przy budowie ścianek działowych i przepierzeń.
  • Klejenie parapetów, ekranów i maskownic z drewna, materiałów drewnopochodnych, laminatów itp.

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!