Artykuł: Blaty kuchenne Kronopol

Blaty kuchenne Kronopol

Blaty kuchenne firmy Kronopol są zróżnicowane wzorniczo, dzięki czemu pozwalają na realizację nietuzinkowych pomysłów na wnętrza i doskonale wpisują się we współczesne trendy. Łączą w sobie estetykę z trwałością i odpornością. Blaty wykonane są na bazie płyty wiórowej, a do ich produkcji wykorzystywana jest technologia postformingu.

Blaty kuchenne Kronopol mają wiele zalet. Są odporne na podwyższoną temperaturę – możemy na nich bezpośrednio postawić naczynia z wrzątkiem (oprócz czajników, garnków metalowych i patelni z dnami, do których należy stosować podkładki izolacyjne). Ponadto w ich głąb nie przenika para wodna – dotyczy to części roboczej blatu. W przypadku gdy pod blatem umieszczone będą urządzenia AGD, musimy jego spodnią stronę dodatkowo zabezpieczyć przed działaniem pary wodnej. Blaty nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych. Są odporne na działanie detergentów (delikatne środki czystości nie uszkadzają ich powierzchni) oraz, co nie mniej ważne, płyny takie jak mleko, herbata, kawa, czerwone wino czy ocet nie wsiąkają w powierzchnię laminatu i nie tworzą trudnych do usunięcia lub trwałych plam. Na blatach możliwe jest wykonywanie prac domowych (bez cięcia, szlifowania i uderzania zarówno tępymi, jak i ostrymi narzędziami), gdyż są odporne na zarysowania, wgniecenia i ścieranie. Są także również w montażu.

W części dekorów z kolekcji blatów kuchennych Kronopol zastosowano laminat HPL ze specjalną powłoką antybakteryjną – świadczy o tym ikona "powłoka antybakteryjna". Podczas produkcji zastosowano nietoksyczny roztwór jonów srebra. Jego zaletą jest to, że z upływem czasu nie ulega modyfikacji i nie traci sowich właściwości. Zamknięte w szklanych kulkach jony srebra podczas kontaktu z wilgocią aktywują się i niszczą bakterie znajdujące się na powierzchni oraz blokują proces podziału komórek. 

Skuteczność powłoki antybakteryjnej testowano na 7 bakteriach w oparciu o najwyższe standardy japońskiej metody JIS Z 2801. Dzięki powłoce w ciągu 24 godzin ginie ponad 99% bakterii: Escherichia coli ATCC 8739, Enterococcus hirae ATCC 8043, Listeria monocytogenes ATCC 15313, Staphylococcus aureus (MRSA) ATCC 33592, Staphylococcus aureus ATCC 6538, Salmonella enteritidis ATCC 13076, Mycobacterium smegmatis ATCC 19420.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!